Jeśli jesteś inwestorem, deweloperem lub pośrednikiem nieruchomości, doskonale wiesz, że pracujesz w jednej z najbardziej wymagających i konkurencyjnych branż.
Dlatego, chcąc się wyróżnić się na tle innych, szukasz nowoczesnych rozwiązań i wychodzisz z inicjatywą, by zostać zauważonym na rynku.
Jako specjalistka od formatu video i trener autoprezentacji medialnej potwierdzę, że dziś nie wystarczy już tylko dobry pomysł. Liczy się przede wszystkim jego realizacja. Dlatego warto obserwować trendy, które zmieniają się niczym kolorowe szkiełka w kalejdoskopie oraz być pierwszym w nowych rozwiązaniach.
Ludzie kupują oczami i emocjami. Profesjonalnie przygotowana prezentacja, nowoczesne formaty czy niestandardowe rozwiązania z pewnością wyróżnią Twoją ofertę na tle innych prezentacji.
Jestem przekonana, że oferta stworzona przy użyciu formatu video, skuteczniej zachęci potencjalnego inwestora niż tradycyjny katalog ze zdjęciami czy modne ostatnio prezentacje obiektów 3D.
Czy wiesz, jak możesz wykorzystać video w branży nieruchomości? Jeśli nie, ten materiał jest dla Ciebie! Dowiesz się z niego, dlaczego warto wykorzystywać ten format w prezentacji ofert sprzedażowych nieruchomości.
Poznaj 5 prostych i niezawodnych sposobów, jak nadać Twoim ofertom medialnego rozpędu.
1. Profesjonalny klip reklamowy
Technologia szturmem podbija także rynek nieruchomości. Nowoczesne formaty wypierają klasyczne formy i, moim zdaniem, wzrastają niczym fala, która niedługo zmyje standardowe formy prezentacji. Ludzie chcą video. Ten format wysuwa się na pierwszy plan nie tylko w social mediach. Badania jasno wskazują, że video jest preferowaną formą konsumowania treści, także tych sprzedażowych.
A jak sytuacja wygląda w Twojej branży?
Odpowiem krótko i treściwie: warto wprowadzić format video do swojej komunikacji, na przykład w postaci profesjonalnego klipu.
Taka forma prezentacji oferty pozwoli klientowi szybciej zapoznać się z ofertą. Da także pełniejszy obraz niż klasyczne zdjęcie oraz pozwoli w bardziej obrazowy sposób przedstawić atuty nieruchomości.
Klip pozwoli także na większą orientację przestrzenną w prezentowanej inwestycji – pokaże ciągi komunikacyjne czy odległości między poszczególnymi pomieszczeniami. To także idealna forma pokazania inwestycji “przed” i “po” remoncie.
Czego potrzebujesz do skutecznego klipu promocyjnego?
Podejdź do zadania profesjonalnie i zacznij patrzeć oczami klienta. Zacznij od pokazania atutów inwestycji, przejdź przez bardziej standardowe jej cechy i zakończ także atutem.
Pamiętaj o usunięciu rzeczy osobistych z pola widzenia. Zadbaj o równe ustawienie mebli i elementów dekoracyjnych. Dobrze, żeby w pomieszczeniach pojawiła się kolorystyczna myśl przewodnia. Jeśli nie czujesz się dobrze w tematach wnętrzarskich, możesz pomyśleć o zatrudnieniu firmy home stagingowej.
Do klipów promocyjnych rekomenduję zatrudnienie profesjonalnego realizatora, który nie tylko posiada sprzęt, ale zadba także o odpowiednie kadry, dobre oświetlenie, montaż i muzykę w tle.
2. Videoprezentacja inwestycji
Videoprezentacja nieruchomości w postaci relacji live stała się popularna w czasie pandemii. Obostrzenia i brak możliwości przemieszczania się oraz przebywania w przestrzeniach zamkniętych spowodowały, że branża musiała poszukać alternatywnej formy działalności.
Ta forma kontaktu z klientem czy podwykonawcą tak bardzo się sprawdziła, że z pewnością zostanie na dobre.
To idealna forma dla każdego, kto ceni swój czas.
Jeśli jesteś deweloperem, możesz w ten sposób śledzić postęp prac. Jeśli prowadzisz firmę wykończeniową lub projektujesz wnętrza, jest to idealna metoda na zweryfikowanie pracy, którą zlecasz. To także świetna forma prezentacji, gdy potencjalny klient mieszka daleko i nie może osobiście stawić się na spotkaniu.
Jeśli relacja live jest jednocześnie prezentacją sprzedażową, zadbaj o jej idealny przebieg. Sprawdź łącze internetowe, zaopatrz się w mikrofon krawatowy. Świetnie też sprawdzi się gimball, który ustabilizuje kadr. Przećwicz odwracanie kadru. Gdy rozmawiasz z klientem, możesz użyć kamery przedniej, podczas prezentacji nieruchomości, użyj kamery tylnej.
“Na sucho” zaplanuj plan przemieszczania się. Zadbaj, by prezentacja przebiegła sprawnie i bez zakłóceń. Najlepiej przećwicz kilka razy kolejne kroki, żeby skupić uwagę na inwestycji i jej walorach, a nie na ewentualnych problemach technicznych.
3. Ujęcia z drona
W internecie zaczęły pojawiać się oferty sprzedaży, które oprócz standardowej galerii zdjęć, zawierają także film z drona. To niewątpliwie uatrakcyjnienie oferty.
Dron świetnie sprawdzi się w przypadku nieruchomości, które znajdują się w ciekawej lokalizacji, np. w pobliżu lasów, zbiorników wodnych czy w innym interesującym sąsiedztwie, które warto pokazać ujęciem z góry.
Dzięki zdjęciom z lotu ptaka możesz także pokazać pobliską siatkę komunikacyjną oraz niedaleką infrastrukturę.
Dron świetnie prezentuje zewnętrzne aspekty nieruchomości: bryłę budynku, działkę i jej zagospodarowanie. Pozwala także potencjalnemu klientowi zapoznać się ze stanem technicznym budynku (np. kondycją dachu) lub zobaczyć elementy niedostępne w klasycznych sytuacjach.
Film z drona możesz opublikować na specjalnie utworzonym landingu oraz, jeśli jesteś fanem nowych technologii, w social mediach: na kanale You Tube, Facebooku czy na Instagramie.
4. Wykorzystanie kanałów social media
Z pewnością w swojej codziennej pracy dostrzegasz siłę i znaczenie social mediów. Dobrze poprowadzone konto na Facebooku czy Instagramie potrafi solidnie podeprzeć wizerunek, rozpędzić sprzedaż, a także zbudować świadomość marki.
Coraz więcej osób zaczyna doceniać także bardziej nieoczywiste kanały jak TikTok, Pinterest czy Snapchat. To strategiczne i mądre działanie marketingowe, mające na celu zagospodarowanie niszy przed innymi z branży. Odkrycie potencjału z pewnością zaprocentuje w niedalekiej przyszłości.
Każdy z kanałów social media posiada swoje własne możliwości video. Co więcej, algorytmy preferują ten format i pokazują go odbiorcom chętniej i szerzej niż klasyczne zdjęcie.
Świetnym rozwiązaniem jest wykorzystanie treści efemerycznych, jak Stories czy Relacje. Możesz za ich pomocą wrzucać klipy czy lajfy do najbardziej interesujących ofert i tym samym zwiększać zaangażowanie i zasięgi swoich kanałów.
Możesz też na swoich kanałach social mediowych organizować relacje live, podczas których odpowiesz na pytania dotyczące danej inwestycji.
5. Budowanie marki osobistej za pomocą video
W moich poprzednich publikacjach opowiadałam już o korzyściach płynących z budowania własnej marki osobistej w branży nieruchomości. Jeśli podchodzisz poważnie do kwestii swojego wizerunku, chcesz budować rozpoznawalność i wysunąć się na pierwszą linię jako ekspert – buduj swoją markę osobistą. Video Cię w tym wesprze.
Jeśli działasz jako deweloper, agent nieruchomości, pośrednik czy flipujesz – inwestuj w video. Organizuj warsztaty, relacje live, webinary. Te wszystkie formaty ugruntują Twoją pozycję w branży, dadzą Ci rozpoznawalność i zbudują wizerunek osoby nowoczesnej.
Dzięki regularnym publikacjom na profilach, zbudujesz wokół siebie społeczność, która będzie się systematycznie powiększała. To wartość dodana działań wizerunkowych, a także potencjalna grupa przyszłych klientów.
Nie masz już chyba wątpliwości, że video jest skuteczne i warto się zainteresować nowoczesnymi realizacjami. Jako że działam w tym temacie już od kilkunastu lat, mogę się podpisać pod tezą, że dzięki filmom dotrzesz ze swoją ofertą do większej grupy docelowej i w konsekwencji – zaczniesz sprzedawać z większą skutecznością, co przełoży się na Twoje dochody.
Na koniec mam dla Ciebie radę. Jeśli zdecydujesz się wejść w tę formę prezentacji, zadbaj o profesjonalną realizację.